Аналітичний звіт про оцінювання обсягів ртутьвмісних відходів та рекомендації щодо впровадження Мінаматської конвенції в Україні

Новини -> Проекти
Теґи: | |
Неділя, 26 травня 2019 г.

                                                                                       

Громадською організацією «Екологічні ініціативи» (ЕІ) у співпраці з міжнародною благодійною організацією «Екологія-Право-Людина» (ЕПЛ) в рамках реалізації проекту «Українське громадянське суспільство за європейське поводження з відходами», який впроваджується за фінансової підтримки Європейського Союзу в рамках «Програми підтримки громадянського суспільства в Україні – 2015», проведено оцінювання обсягів утворення ртутьвмісних відходів в Україні. 

1 жовтня 2013 року в японському місті Кумамото 92 країн підписали Мінаматську Конвенцію про ртуть, яка стала значною міжнародною подією в боротьбі з шкідливими наслідками забруднення ртуттю. Конвенція є останнім інструментом серед конвенцій щодо поводження з хімічними речовинами і відходами. Мета Мінаматської Конвенції полягає в охороні здоров'я людини і навколишнього середовища від антропогенних викидів ртуті та її сполук, а також встановленні контролю за життєвим циклом ртуті.

Однією з перешкод на шляху до приєднання Україні до Мінаматську конвенцію є відсутність плану  впровадження Конвенції, який неможливо розробити без всебічного аналізу інформації про обсяги виробництва та обороту в Україні ртутьвмісного обладнання та інформації про кількість ртутьвмісних відходів. 

Оцінка обсягів та шляхів утворення ртутьвмісних відходів в Україні проведена на підставі  аналізу наявних статистичних даних у сфері управління відходами, аналізу даних від митних органів щодо імпорту / експорту обладнання, яке містять ртуть (компактні і та лінійні трубчасті люмінесцентні лампи, ртутні лампи високого тиску, та інше електронне обладнання, косметичні засоби, що містять ртуть, неелектронне медичне обладнання та ін.). 

Аналітичний звіт, підготовлений в рамках дослідження, містить також рекомендації щодо першочергових заходів на шляху приєнання та впровадження в Україні Мінаматської конвенції.

З результатами дослідження можна ознайомитись тут.