Мінприроди розпочало очистку 9 регіонів України від непридатних пестицидів

Теґи: |
Вівторок, 23 листопада 2010 г.

Міністерство охорони навколишнього природного середовища України розпочало збирання та перезатарювання непридатних до використання пестицидів та агрохімікатів на території Волинської, Луганської, Тернопільської, Хмельницької, Кіровоградської, Чернівецької областей та АР Крим. Окрім того, до кінця тижня розпочнуться роботи в Донецькій області.Про це повідомив директор Департаменту екологічної безпеки Мінприроди України Олександр Соколов на прес-конференції 18 листопада 2010 року.

Всього до кінця 2010 року за кошти державного та обласних фондів навколишнього природного середовища буде зібрано та вивезено для знищення близько 2 тисяч тонн пестицидів. При цьому територія 4 областей (Волинської, Донецької, Тернопільської та Чернівецької) та місто Севастополь будуть очищені повністю.

Як пояснив директор Департаменту екологічної безпеки Мінприроди України, “Очищення України від небезпечних відходів – пріоритетна програма Міністерства. Вже цього року ми вивеземо більшу кількість застарілих пестицидів, ніж протягом 2007-2009 рр. Стратегія Мінприроди полягає не в точковій ліквідації складів та місць зберігання, а в комплексному повному очищенні кожного регіону. За умови збереження необхідного фінансування плануємо повністю вирішити питання ліквідації непридатних до використання пестицидів до кінця 2012 року”.

Фінансування робіт відбувається з Державного та обласних фондів охорони навколишнього природного середовища. Виконавець робіт – ДП «Національний центр поводження з небезпечними відходами» при Мінприроди.

Враховуючи відсутність власних потужностей в Україні, пестициди будуть транспортовані для безпечного знешкодження (знищення) до спеціалізованих заводів за межами України.

Довідково.Накопичення непридатних до використання пестицидів в Україні розпочалося в 70-х роках після заборони до використання декількох видів пестицидів. Процес накопичення відбувався безконтрольно, неодноразово змінювалися власники складів пестицидів. Це призвело до виникнення великої кількості безхазяйних пестицидів, втрати документації, руйнування складів, тари й пакувальних матеріалів.

Протягом 2007-2009 рр. з території України вивезено 1899 тонн непридатних пестицидів для їх знешкодження за межами України. На кінець 2009 року кількість непридатних до використання пестицидів та агрохімікатів на території України складала 21,058 тис. тонн. Загальна кількість складів перевищує 3000.

В 2010 році в рамках програми Мінприроди з очищення України від небезпечних відходів вивезено з Вінницької області 58 тонн, Київської області – 109,72 тонн, Херсонської області – 76,66 тонн, Івано-Франківської - 80,1 тонн та Запорізької області - 381, 33 тонн.

Джерело