Прес-конференція з нагоди початку проекту

5 лютого 2013 року у Львівській міській раді відбулася прес-конференція з нагоди початку проекту «Створення муніципальної системи поводження з відходами побутового електронного та електричного устаткування у місті Львові із використанням досвіду міста Люблін».

У прес-конференції взяли участь представники партнерів проекту, Представництва Спільного технічного секретаріату у Львові Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна, ЗМІ.

На прес-конференції виступили Андрій Галушка - в.о. начальника управління екології та благоустрою Львівської міської ради, Оксана Війтик - головний спеціаліст відділу екології і благоустрою Львівської міської ради, Алла Войціховська – заступник координатора проекту.

«За найскромнішими підрахунками, на сміттєзвалище кожного року потрапляє від 5 до 15 кг ртуті. У нас немає підприємств, які утилізують лампочки і батарейки, тому це є надзвичайна шкода як для довкілля, так і для здоров’я людей.

У Любліні це питання вже вирішується протягом 15-20 років. У них муніципалітет організовує систему збору, промоції, а далі передає спеціалізованим підприємствам, які це утилізують. Поки що ми будемо збирати батарейки, і матимемо надію, що запрацює підприємство, яке буде їх утилізувати.

Для утилізації ламп ми знайшли дуже сучасну установку, яка абсолютно екологічно безпечна. Туди завантажують лампи, установка подрібнює скло, відокремлює патрони, які можна буде здавати на брухт, а ртуть видаляється або хімічно зв’язується і у спеціальних ємностях її можна буде здавати на повторну переробку або утилізацію», - повідомила Оксана Війтик, головний спеціаліст відділу екології і благоустрою Львівської міської ради.

«Цей проект буде пілотним в Україні. Ми маємо складну ситуацію з утилізацією відходів, що містять небезпечні речовини. Мало хто знає, що у лампі ртуть міститься у вигляді пари, тобто розбивши її людина дихає парами ртуті. Саме тому проект дуже вагомий та важливий для підвищення екологічної свідомості населення. Ми виготовлятимемо інформаційні матеріали, брошури, запозичуватимемо досвід у міста Люблін, яке є піонером на території Польщі», - зазначила Алла Войціховська, заступник координатора проекту.