За 1,5 млн євро від ЄС Львівщина вивезе свої пестициди

Новини
Теґи: | |
Четвер, 5 серпня 2010 г.

Високотоксичні відходи – непридатні пестициди планують вивозити з Львівщини за гроші ЄC. Ідеться про грант у 1,5 мільйона євро у рамках програми транскордонного співробітництва „Польща-Україна-Білорусь”.

Цього року Львівщина планує вивезти понад 200 тонн пестицидів, повідомив керівник обласного управління охорони навколишнього середовища Богдан Матолич. Небезпечні відходи забиратимуть з понад десятка районів області, на це у держфонді передбачено 2 мільйони гривень. Утім, окрім державного та обласного фінансування область розраховує за місяць отримати кошти від ЄС на проект „Утилізація токсичних пестицидів на території Львівщини в басейнах річок Сян та Західний Буг”.

Керівник Бюро екологічних розслідувань Дмитро Скрильніков повідомив Deutche Welle, що область має позитивний досвід європейської співпраці з цієї проблеми, і минулого року до Німеччини вже було вивезено понад 60 тонн. За його словами, європейські країни зацікавленні у переробці українських пестицидів, бо у них є заводи.

Підприємства Німеччини, Франції та Польщі створюють певну конкуренцію, ця співпраця вигідна усім, каже Скрильніков. Він додає, якщо йдеться про європейське фінансування, то контроль за процедурою та використанням коштів є більш пильним, чого не скажеш про державні програми.

Загрозлива ситуація

Нині на території Львівщини ще зберігається близько 500 тоннпестицидів, і проблему треба вирішувати швидко, бо 80 відсотків з них зберігають у неналежних умовах. „Більшість складів зруйновано, бо цеколишні агрофірми. Діряві стіни, люди розкрадають матеріали, а то і приватизують”, - каже Скрильніков.

Європейської допомоги на вивезення всіх пестицидів не вистачить, адже йдеться і про інші складові проекту: адміністративні питання, освіті заходи, тощо, пояснює еколог. Крім того, територія з якої вивезено пестициди, потребує повного очищення, а це теж чималі витрати.

Автор: Галина Стадник

Джерело